Cloud

Img

Aprinde scânteia de geniu la fiecare copil

Suntem diferiți, dar uniți prin joacă

Oferim o atmosferă caldă și încurajatoare care îmbunătățește conceptul de sine, insuflă valori morale de bază, încurajează interacțiunea socială și îmbogățește conștientizarea lumii naturale și culturale. Suntem o comunitate iubitoare de copii, profesori și părinți care inspiră imaginație, creativitate și joacă pentru fiecare cursant.

Într-un mediu înrădăcinat în respect și compasiune, ne străduim să hrănim spiritul fiecărui copil și să oferim un spațiu protector pentru creșterea acestuia.

Ce este special la Bambi

Viziune & Declarații de misiune

• Misiunea noastră

Dezvoltarea copilului este privită din perspectivă globală, prin prisma sprijinului ce i se acordă în formarea personalității, ajutorul acordat în satisfacerea treuințelor sale ca membru al comunității, astfel încât copilul să se simtă fericit, în siguranță și înconjurat de bună dispoziție în grădinița noastră.

• Viziunea noastră

Concepția noastră de educare este în spiritul ecologic, dorind să apropie copiii de natură, de protejarea mediului înconjurător, de stimularea curiozității privind explorarea acestuia și de formarea unei atitudini pozitive față de natură.

• Valori

Credem că o abordare echilibrată ghidată de profesori stabilește o bază educațională excelentă. Ne dorim ca atitudinile pozitive formate în grădiniță, să devină convingeri, influențând comportamentul față de mediul înconjurător și societate și în afara procesului de învățământ.

Pregătiți-vă copilul pentru experiența grădiniței

Simte diferența

Ceea ce oferă grădiniței noastre calitatea pe care o simțiți în momentul în care intrați sunt „stâlpii” credinței care îi susțin. Există patru credințe fundamentale pe care ne axăm:

1. Învățarea prin experimentare

Ajutăm copiii să se conecteze cu mediul înconjurător în moduri noi, astfel încât să descopere ceea ce este semnificativ pentru ei în acest moment și în viitor.

2. Comunitatea

Succesul educațional al unui copil depinde în mare parte de familii, educatori, colegi și membri relevanți ai comunității.

3. Colaborarea

Împărtășirea de noi experiențe și rezolvarea problemelor cu ceilalți duce la un sentiment mai mare de conectivitate - precum și la experiențe de învățare semnificative.

4. Modele dovedite

Câteva modele importante de învățare au fost dezvoltate de educatori din întreaga lume. Ne inspirăm mereu din cele mai bune metode. Conexiunea umană trebuie să fie o componentă cheie a învățării.

Ani de experiență

Copii educați

educatoare calificate

clase

Cunoaște echipa noastră

Profesori și personal dedicat

Personalul nostru este dedicat îmbunătățirii vieții copiilor, oferind sprijin și îndrumare pentru copii pentru a realiza o viață deplină și independentă.

Milășan Maria Cristina

Cristina este studentă în anul II în cadrul Universității Babeș Bolyai, Departamentul de Științe ale Educației. Dragostea față de copii, capacitatea de lucru în echipă și dorința permanentă de perfecționare o face să fie o asistentă-educatoare cu adevărat specială.

Raluca Delast-Popoviciu

Preschool Classroom

De profesie asistent medical, Raluca nu a putut sta departe de educație și copii, astfel că și-a continuat studiile în puericultură și ca profesor pentru învățământul preșcolar.

Copiii fac parte din viața ei, fiind mămica a doi băieți minunați. Deosebit de blândă, Raluca inspiră copiilor sentimente de siguranță, calm și relaxare.

Adina Maria Mătieș

Toddler Classroom

Adina este educatoare de peste 10 ani, având gradul didactic II.

Personalitatea blândă, combinată cu aptitudini extraordinare de predare, reușesc să inspire copiilor dorința de cunoaștere și învățare, cât și grija pentru cei din jur.

Adina scrie poezii și povești pentru copii, iar prin limba engleză a găsit modalitatea optimă de conectare cu copiii.

Avornicesei Antonia Claudia

Antonia este educatoare, licențiată în psihologie pe care o caracterizează plăcerea de a fi în mijlocul copiilor. Îi place să îi asculte și să le citească povești, având calități deosebite de comunicare pe plan afectiv cu copiii.

Silvia Smaranda Popa

Preschool Classroom

Este coordonatorul Grădinței Bambi, profesor pentru învățământul preșcolar și primar, cu gradul didactic definitiv.

Colaborarea grădiniță-familie este extrem de importantă pentru o dezvoltare armonioasă a copilului. Fiecare parte contribuie cu viziuni care îmbogățesc imaginea de ansamblu și ajută copilul să își atingă potențialul maxim pentru o învățare eficientă.

Sara Orsolya Lokodi

Toddler Classroom

Este profesor pentru învățământ preșcolar și primar, având gradul didactic II.

Știe să îmbine perfect jocul cu educarea copiilor, astfel că orice activitate e o bucurie. Este atentă și grijulie, fiecare copil fiind special pentru ea.

Sara crează multe jocuri educative și distractive, meșterește mereu câte ceva, reușind astfel ușor să aducă zâmbetele pe chipul celor mici.

Profesionist și absolvent

Personal calificat

În grădinița noastră, întreg personalul este calificat, având studii de diferite niveluri privind educația și îngrijirea copiilor.